- Komerční sdělení -finance
DomůInvesticeKIA Motors spustí od září výrobu ve třetí změně

KIA Motors spustí od září výrobu ve třetí změně

Společnost KIA Motors spustí od 7. září třetí 8hodinovou pracovní změnu na montážní lince motorů. S tím souvisí i plánované přijetí nových 100 zaměstnanců.
Důvodem rozšíření provozu na 24 hodin denně je výroba dvou nových druhů motorů. „Výroba inovovaných 1,6litrových dieselových motorů, které se používají ve všech verzích modelu Kia cee’d, jakož i výroba motorů pro zcela nový model Kia Venga,“ konstatoval mluvčí automobilky Dušan Dvořák.

S potřebou navýšení celkové výrobní kapacity motorů, která v současnosti představuje 300.000 kusů ročně, souvisí i projekt výstavby nové motorárny. „Po úspěšných jednáních se slovenskou vládou, která projevila jasný záměr podpořit tuto investici, očekáváme v krátké době rozhodnutí naší centrály. Jsme připraveni spustit výstavbu závodu již koncem tohoto, případně začátkem příštího roku,“ zdůraznil Dvořák.

Kia Motors Slovakia je prvním evropským výrobním závodem společnosti Kia Motors Corporation. Od začátku sériové výroby koncem roku 2006 bylo v Tepličce nad Váhom vyrobeno více než 431.000 osobních automobilů. Kia Motors Corporation produkuje ve 14 výrobních a montážních závodech v 8 zemích ročně více než 1,4 milionu vozů, které prodává ve 172 státech celého světa.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek