- Komerční sdělení -finance
DomůPodnikáníAplikace pro děti či detekce rakoviny. Práce center služeb ovlivňuje náš každodenní...

Aplikace pro děti či detekce rakoviny. Práce center služeb ovlivňuje náš každodenní život

Co přesně dělají zaměstnanci center podnikových služeb? Představitelé sektoru přiznávají, že je pro ně často náročné přeložit jejich práci do jazyka srozumitelného obyčejným lidem.

Přesto se někteří z nich pokusili osvětlit, jaké hmatatelné výsledky jejich práce přináší do života běžných lidí nebo jejich klientů.

Deutsche Telekom IT Solutions Czech Republic
Společnost spolupracovala na několika projektech pro město Košice. Jedním z nich je aplikace Zvědavě, která pomáhá dětem naučit se více o okolní přírodě. Během plošného testování na koronavirus toto košické centrum vyvinulo aplikaci, která pomáhala s registrací. Momentálně připravují další s cílem usnadnit registrace psů.

Henkel Slovensko
Během prvních měsíců pandemie pomáhaly týmy tohoto centra s distribucí dezinfekce do různých zemí včetně Slovenska. Jejich cílem bylo dostat je k lidem v co nejkratším možném čase navzdory nejistotě na trhu.

DXC Technology Czech Republic
Společnost poskytuje služby státu, které usnadňují život občanům a modernizují fungování státní správy dodáváním několika významných projektů. Například projekt Datová integrace propojením více než 60 orgánů veřejné moci a 800 integračních zdrojů rozšiřuje stávající systém projektu Centrální správa referenčních údajů (CSRU), který je zaměřen na správu a výměnu údajů orgánů veřejné moci. Spolu s Centrální integrační platformou, která CSRU kvalitativně doplňuje zavedením nových funkcí a metod poskytování údajů, a projektem Správa osobních poskytují nástroje pro řešení požadavků GDPR na správu osobních údajů občanů a ochrany těchto údajů.

Společnost zároveň pracovala na aplikaci CoDetect, která se s využitím umělé inteligence v medicíně používá jako nástroj analýzy pro detekování zápalu a rakoviny plic. Koncovému uživateli, například lékařům či radiologům, umožňuje odeslat CT skeny k analýze a ke zjištění projevů těchto onemocnění. První model se využil pro zápal plic, který je následkem koronaviru, později pro specifické typy rakoviny.

ING Business Shared Services B.V.
Společnost vytvořila inovativní řešení, která na denní bázi využívají retailoví i korporátní klienti po celém světě. Poskytuje globální služby ve více oblastech včetně sdílených operací, což zahrnuje ochranu bezpečných transakcí, dat a vztahů. Zároveň slouží jako back office, což znamená, že zpracovává důležité transakce spojené s platbami, prověřováním plateb a účty klientů. Navíc pomáhá chránit ING před praním peněz, daňovými úniky či financováním teroristů.

LafargeHolcim European Business Services
Společnost patří k lídrům automatizace robotických procesů (RPA). K jejím nejvýznamnějším projektům patří spolupráce dvou robotů na přípravě a pročištění dokumentů na účetním oddělení jejího největšího partnera. Zároveň řídí údaje klientů při objednávkách cementu a betonu v Evropě a podporuje digitální aplikace, přes které klienti zpracovávají jejich objednávky. Poskytuje také účetní podporu sesterské společnosti LafargeHolcim France, která pracuje na projektu pro olympijské hry v roce 2024.

Globální organizace Enterprise Business Intelligence staví v Bratislava datově-servisní centrum excelence. Experti z centra zároveň vyvíjejí automatizovaný inteligentní systém pro odhalování podvodů, který bude schopen importovat, analyzovat, zpracovat a poukázat na jakékoli nesrovnalosti nebo nebezpečí na statisících faktur, které doručí partneři nebo dodavatelé v rámci celé společnosti. Úspory mohou dosáhnout miliony dolarů ročně.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek