- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceKOZ chce povzbudit domácí poptávku vyššími mzdami

KOZ chce povzbudit domácí poptávku vyššími mzdami

Opatření na zmírnění dopadů hospodářské krize by se podle prezidenta Konfederace odborových svazů (KOZ) SR Miroslava Gazdíka měla odvíjet třemi základními směry. Nejúčinnější by podle něj bylo úsilí o obnovu exportu. Druhý významný krok vidí v rozvoji domácí infrastruktury a výstavby dálnic. Třetím závažným opatřením by mělo být zvýšení domácí spotřeby.
„Tím bychom měli zvýšit mzdy a uregulovat ceny potravin, aby lidé necestovali za zbožím do zahraničí,“ konstatoval pro TASR Gazdík v rámci otevření letní školy Paneuropean Regional Council (PERC) – Celoevropská regionální rada. Gazdík vyjádřil spokojenost s protikrizovými opatřeními vlády. „To, že vláda zagarantovala vklady občanů, čímž se finanční sektor stabilizoval, hodnotím jako velmi pozitivní. Slovenský finanční trh je zdravý a má určitou likviditu, takže máme výhodnou pozici oproti některým evropským zemím,“ řekl prezident KOZ.

Své mezinárodní zkušenosti přišli na letní školu PERC mimo jiné prezentovat i generální tajemník Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) Guy Ryder, generální tajemník Evropské odborové konfederace (ETUC) John Monks a prezident PERC Michail Šmakov. Všichni zúčastnění se shodli, že výměna zkušeností je v době světové hospodářské krize velmi důležitá, jelikož její dopad se nejvíce dotkl právě zaměstnanců, kterým je třeba pomáhat, a nutné je přijímat opatření na ochranu jejich pracovních míst.

Evropská letní škola PERC potrvá do středy 9. září. Jejím nosným tématem je výměna zkušeností z opatření k řešení hospodářské a finanční krize v jednotlivých zemích Evropy. Akce se účastní více než 100 účastníků z evropských zemí. PERC jako Panevropská regionální rada odborů byla založena 19. března 2007 v Římě.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek